ilustrátorka a kreslířka

Petra Šolcová

Adresa:
Hornická 1468
Jirkov
431 11
tel: 776 774 700
solcovicv@seznam.cz

Nabídka ilustrací:

 • dětské knihy,  pohádky a časopisy
 • omalovánky, pexesa, kreslené písničky a říkanky
 • perokresby
 • hry pro děti
 • pohledy, přání, pamětní listy a diplomy
 • veselé postavičky, pohádkové bytosti, zvířátka…
 • obrázky k propagaci měst a obcí, lidová architektura, skanzeny
 • loga pro firmy a organizace
 • nápadité obaly pro různé účely
 • placky a odznaky
 • obrázky na trička a nádobí (talíře, hrníčky)
 • další tvorba dle vašich požadavků a přání…
portál na volné noze
Paní Šolcovou mohu doporučit jako ilustrátorku, která s naší firmou ALBIspolupracovala externě v letech 2014 a 2015. Dodala nám ilustrace pro stolní společenské hry pro děti: konkrétně hry Párty alias Junior a Pohádkohraní. Se spoluprací jsme byli velmi spokojeni. Paní Šolcová pracuje neuvěřitelně rychle, překypuje kreativitou a zajímavými nápady. Je flexibilní a dokáže se velmi rychle přizpůsobit každému zadání. Je vždy vstřícná a nemá problémy s plněním zadaných termínů. Spolupráce byla bezvadná a na profesionální úrovni.

Lucie Zajícová

ALBI
 
 
 
Paní Šolcová ilustrovala pro firmu OPTYS diplomy a pamětní listy pro děti. Její obrázky jsou velmi milé, hravé a především líbivé a dobře se prodávají. Paní Šolcovou mohu doporučit jako skvělou ilustrátorku.

Anna Majewská

 
 
 
S Petrou Šolcovou spolupracujeme velmi rádi. Je spolehlivá a její obrázky se čtenářům Dráčka moc líbí. Přicházejí na ně příznivé ohlasy od maminek i učitelek.

Radka Judáková

 
 
 
Naše společnost RVDESIGN spolupracovala s paní Šolcovou v roce 2015 při tvorbě didaktické pomůcky pro mateřské školy s názvem Kreslené písničky. Obrázky malovala dle našeho zadání velmi zdařile, nechyběla jí tvůrčí invence a výsledek její práce splňoval naše představy. Ocenit musíme i dodržování termínů realizace. Paní Šolcovou můžeme jako ilustrátorku vřele doporučit.

Richard Vogl

RVDESIGN
 
 
 
Paní Šolcová je velice šikovná, vstřícná a kreativní žena. Je s ní bezvadná spolupráce. Její obrázky jsou milé. V roce 2012 jsem s ní spolupracovala v rámci internetových magazínů zaměřených pro rodinu: www.mojebrisko.cz, www.nasebatole.cz, www.ZdravaVyzivai.info aj. Dále při tvorbě e-knih, které jsou zdarma ke stažení na zmíněných webech.

Bc. Lenka Štveráčková

redaktorka internetového časopisu Batul
 
 
 
Pro náš nový projekt Originální knihy, který v létě 2016 uvedeme na trh, jsme potřebovali ilustrátory pro pohádky a příběhy na jméno. Obrátili jsme se na výtvarnici Petru Šolcovou a svěřili jí ilustrování dětských pohádkových knih pro nejmenší – Pohádkový den princezny a Pohádkový den rytíře. Spolupráce byla od začátku až do konce skvělá. Petra je příjemná, komunikativní, pracuje kvalitně a v dohodnutém termínu. Její výtvarný projev je jako stvořený pro dětské knížky, milý a srozumitelný. S výsledkem jsme velmi spokojeni. Postupně budeme doplňovat projekt o další dětské knihy a na 100 % Petru pro spolupráci znovu oslovíme.

Ing. Miroslava Urbánková

jednatelka firmy ELTISK s.r.o., Uherský Brod
 
 
 
Děkujeme paní Šolcové za krásné kresby několika variant čertíků a Mikulášů, které využijeme na etikety tradičních Plánských perníků do předvánoční nabídky. Autorka se trefila přesně do našeho požadavku veselých obrázků, pracovala velmi rychle. Její kresbu stejně jako komunikaci hodnotíme velmi pozitivně.

Ondřej Karásek

společnost REJ s. r. o.
 
 
 
Oceňuji příjemnou spolupráci s Petrou Šolcovou a její vstřícný přístup.

Zuzana Neubauerová

redaktorka
 
Paní Petru Šolcovou, malířku a ilustrátorku, velmi, velmi doporučuji pro její skvělé kvality jak malby, tak vnímání a vcítění se do představy, kterou mám, aby ji ztvárnila. Její práce je doslova precizní a spolupráce na výbornou. Budu s ní i nadále spolupracovat, jak jen to bude časově možné. Osobně sama tvořím, maluji olejovými barvami velké obrazy, ale tak krásně malovat jako p. Šolcová se mi nedaří. Zajisté jsou to jiné techniky, náměty atd. Vyrábím polštářky pod svoji registrovanou značkou a nechala jsem si u p. Šolcové namalovat námět podle mé pohádky a výsledek předčil mé očekávání. Její obrázky, především pro děti, jsou laskavé, veselé a krásné, které rozradostní každého člověka, který vnímá krásu přírody a všeho živého Děti i dospělí musí být nadšeni, tak jako jsem nadšena já.

Marie Michalcová

výrobce polštářků útěcha duše v havajském učení ho´oponopono
 
Ilustrace paní Šolcové chytnou za srdce nejen děti, ale i dospělé. Každá malba tak dokáže překročit představivost o příběhu, který je v ní ztvárněn. Služeb paní Šolcové využila knihovna v rámci tvorby propagačních materiálů pro podporu čtenářství dětí, které samo o sobě představuje cestu k lepším zítřkům.

Mgr. Kateřina Czyžová

vedoucí Střediska knihovnických a informačních služeb Regionální knihovny Karviná-Mizerov
 

Rozhodně doporučuji, rychlé dodání, vše krásně nakreslené. Spolupracujeme na každém čísle. Petra vždy vše dodá včas, pokud bylo třeba něco doupravit, bylo to rychlé a bezproblémové.

Michaela Červená

ambasadorka časopisu Feedo

www.feedo.cz ~ michaela.cervena@feedo.cz

 

Ilustrace Petry Šolcové jsou dětem blízké a srozumitelné, autorka má cit pro dětskou duši. Je velmi vstřícná, příjemná, komunikuje bezproblémově, po dohodě zasílá skici k vyjádření a schválení. Spolupráci s ní mohu jen doporučit!

Jitka Pastýříková

nakladatelství Fragment, Albatros Media a.s.

 

S paní Šolcovou byla spolupráce velmi příjemná a naprosto profesionální. Její služby určitě doporučuji a paní Šolcové tímto děkuji.

Zuzana Polanská

vedoucí grafického studia Ditipo, a.s.

www.ditipo.cz

 

Když jsme hledali ilustrátora pro mou knížku „Bětka a Vojtíšek: Jak se těšili na Ježíška“, přála jsem si, aby to byl někdo, jehož obrázky příjemně podtrhnou atmosféru knížky a vytvoří přidanou hodnotu. Když jsem pak viděla tvorbu paní Šolcové, věděla jsem, že ona je ta pravá. Jsem velmi ráda, že práci na knížce přijala. Výsledek je k mé (a jistě nejen mé) absolutní spokojenosti.

Bc. Anna Burdová

copywriterka, publicistka a specialistka na obsahový a online marketing

 

Velice doporučujeme tvorbu paní Petry Šolcové, umí namalovat nádherné obrázky všeho druhu, které využíváme v naší profesi. Paní Šolcová namalovala vše dle mého přání a vypadá to skvěle :-)

Jana Synková

výrobce předtisků na vyšívání

www.vysivaniberuska.cz

 

Paní Šolcová ilustrovala moji sbírku dětské poezie Básničky z máminy kapsičky. Dokázala velmi tvořivě skloubit zadání, které respektovala, s vlastními originálními nápady. Jako autorka jsem s ní získala velmi dobrou zkušenost a nakladatelství je také s opakovanou spoluprací vždy spokojeno, po praktické stránce vše dobře funguje. Děti jistě ocení milé, výrazné a pestré obrázky, z kterých sálá radost i něha.

Anežka Šoubová

 

S paní Petrou Šolcovou je velmi dobrá spolupráce. Rychlá reakce na mail, dodání zakázky ještě před domluveným termínem. Vždy reaguje na připomínky. Je velmi vstřícná a pracovitá.

Jana Havlíčková

 

Paní ilustrátorka Petra Šolcová ilustrovala mou knihu pohádek „Strašidýlko, které neumělo strašit a jiné pohádky“. S její prací jsem nadmíru spokojená a nemohu jinak, než ji všem autorům vřele doporučit. Má úžasnou fantasii, kreslí s citem a dokáže tak postavičkám z knih vdechnout život. Jsem opravdu ráda, že s ní mohu spolupracovat. Kdo tedy máte zájem o nádherné, barevné a veselé kresby postav, které opravdu vystihují myšlenku autora a mají výraz, neváhejte a spojte se právě s touto ilustrátorkou. 

Mgr. Zuzana Švarcová

 

„Paní Šolcová pro naše nakladatelství ilustrovala 5 sešitů (3× Vodomalovánky, Safari a Kroužky – Zahrada). Sešity mají specifický charakter a sešit Kroužky – Zahrada je dokonce spojen s pěnovými samolepkami (na trhu budou od 04/2019). Přesto paní Šolcová vyhověla všem našim požadavkům bez jakýchkoli obtíží, ilustrace jsou přesně podle našich představ a vše proběhlo za vstřícného a milého přístupu. Velmi si ceníme i rad a zkušeností v oblasti dětské ilustrace, pro nás jako nováčky to byla ohromná pomoc. Paní Šolcové budeme určitě i v budoucnu svěřovat ilustrace našich publikací.“ 

Ing. Veronika Kryvšyč — zakladatelka nakladatelství ZoomBee 

 

 Paní Petra Šolcová je nejen moc šikovná ilustrátorka, ale hlavně je šlechetný a empatický člověk, což pro nás v našem projektu hodně znamená. Společně jsme tvořili pro Nadační fond Česká lvice omalovánky na téma „chovej se k druhým tak, jak chceš, aby se oni chovali k tobě“. Její nápady a ztvárnění jsou opravdu výstižné a příjemné. Paní Šolcovou mohu jen a jen doporučit.

Hana Kadlubová

 

Profesionálka, která ví, jak namalovat obrázky pro určitý věk dítěte a obrázky podpořit didaktický přínos učebnic. V obrázcích je nápad i cit. Oceňujeme i vstřícné a rychlé jednání.

Jitka Rubínová

www.rubinka.cz ~ info@rubinka.cz ~ 734 413 076

 

 

 

 

 

 

 

Odkaz na portál nezávislých profesionálůhttp://navolnenoze.cz/prezentace/petra-solcova/doporuceni/

Novinky

 KDO ZACHRÁNÍ PLANETU?
KDO ZACHRÁNÍ PLANETU?
Miška a Mišulka
Miška a Mišulka
Zachovej se správně !
Zachovej se správně!